QSC

QSC Audio Products Inc. jest światowym producentem wzmacniaczym, urządzeń digital audio oraz zapezbieczeń, procesorów sygnałowych DSP, głośniki oraz akcesoria do profesjonalnego użytku. Historia QSC sięga roku 1986 W niewielkim sklepie w Orange County w Kalifornii. Pat Quilter jest właścicielem firmy. Zamysłem firmy była produkcja wysokiej jakości urządzeń w przystępnych cenach.

Przez pierwsze 30 lat działalności firma była głównie związana z produkcją wzmacniaczy. Partner firmy Barry Andrews postanowił jednak poszerzyć działalnośc firmy o kolejne aspekty urządzeń audio.

QSC dostarcza niezwykle potężnych wzmacniaczy, które spełniają się doskonale na najbardziej wymagających warunkach i profesjonalnych wydarzeniach.

Technologia przełączania źródła zasilania jest związana głównie z marką QSC i żaden inny producent nie posiada w swojej ofercie tyle urządzeń z tą technologią co QSC. Dodatkowo QSC zawsze spotykał się z oczekiwaniami najwyższej jakości i funkcjonalności, co spełniał z nawiązką.

WSC oferuje głównie sieden serii wzmacniaczy: QSC RMX-series-jako pierwszy wybór muzyków i DJ; QSC PLX-series, ; QSC PowerLight-series, ; QSC PowerLightl, QSC ISA- oraz QSC CX, QSC DCA- series.

Oprócz tego, że QSC jest liderem na rynku wzmacniaczy, firma oferuje również profesjonalne technologie Audio. Reorganizacja firmy pozwoliła na zajęcie się produkcją również innych dodakowych urządzeń, które dzisiaj znajdują swoje zastosowanie na scenach całego świata.

Stale rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości produkty zaprowadziło markę QSC do pozycji lidera produkcji. Dziś pod względem swojej działalności, firma porównywana jest do marki Mesa.