Rode

RØDE to światowej klasy firma zajmująca się produkcją mikrofonów, które oferują doskonałą jakość za niewielke pieniądze. Dzieje się tak poprzez nieustanne inwestycje w badania nad rozwojem firmy, czego efektem są najbardziej nowoczesne rozwiązania w przystępnych cenach.

Firma RØDE MICROPHONES znajduje się w Silverwater na przedmieściach Sydney w Australii i pochodzi z grupy Freedman. Firma powstała w 1967 roku a jej założycielami byli Szwedzcy imigranci Henry oraz Astrid Freedman. Peter Freedman, syn właścicieli został wysłany do sprawdzenia technologii mikrofonów o dużych membranach i zakresie przenoszenia, lecz nie był specjalnie zaskoczony jakością. Wpadł jednak na pomysł połączenia tego co zobaczył z szerszą elektroniką.

Nieustanne badania oraz poszukiwania najwyższej jakości rozwiązań poskutkowały w najwyższej jakości produktami.

W roku 1990 postanowiono zająć się produkcją oraz sprzedażą markowych mikrofonów. Przed wybuchem mody na home-recording- na wynku znajdowało się niewielu szanowanych producentów mikrofonów. Rozwiązania oferowane przez firmę RØDE trafiały w zapotrzebowanie ogromnej ilości muzyków i nie tylko. Firma zdała sobie sprawę, że poprzez innowacje, wysokiej jakości produkty oraz ich możliwości, popyt na ich produkty może tylko wzrastać.

Dziś Peter Freedman stoi na czele firmy swoich rodziców. RØDE to dziś jeden z największych producentów mikrofonów na świecie.